fbpx

Výroba bosonohého chodníku

 25. 6. 2022  klubovna v Břízkách

Již dlouho jsme přemýšleli, že by bylo pěkné mít chodník pro bosé nohy, abychom společně s dětmi mohli zkoumat chůzi po různých přírodních materiálech. A v sobotu 25. června se náš sen zrealizoval. 


Odpoledne jsme se sešli s dětmi u nástěnky a vydali se do Břízek. Cestou jsme sbírali borové šišky jakožto jeden z materiálů chodníku. Na místě jsme začali odstraňovat drny a hloubit klikatou nudli, která se měla v pocitový chodník proměnit. Počasí nám přálo a tak netrvalo dlouho a měli jsme v zemi mělký příkop ohraničený dřevěnými deskami. Ten jsme rozdělili na jednotlivá pole a všechna vysypali štěrkem. Nakonec každá buňka vynikala jedinečností svého materiálu. Od měkkosti písku přes pichlavost kůry až k hladkosti oblázků.

 

A následovala na řadu nejpopulárnější část – zkouška chodníku. Po některých částech bylo příjemnější chodit, po některých o něco méně, ale všichni jsme si celou stezku zopakovali několikrát. Ti největší odvážlivci i naslepo s úkolem jednotlivé přírodniny rozeznat.Děkujeme za podporu!

© 2024 Pionýr, z. s. — Pionýrská skupina Čáslav